
Penny Marshall filmjének első harmadában a Williams által alakított orvos küzdelmét mutatja be, azt, hogy hogyan válik egy kutatóból ügyeletes orvos, ami nagyon is fontos eleme a történetnek, hiszen az állandó kísérletezgetés, megfigyelés vezet a gyógymód kifejlesztéséhez. John Heard karaktere, a főorvos először kétkedve figyeli az újonc botladozásait, de kénytelen belátni, hogy Dr. Sayer kisebbfajta csodát készül véghezvinni. A legnagyobb figyelmet arra a férfira fordítja, akihez még mindig bejár édesanyja, nagyjából 40 éve, minden nap. Ő Leonard Lowe (De Niro). Az idegsebész utánajár az L-Dopa nevű Parkinson-gyógyszer hatásainak, szemtanúi vagyunk Leonard ébredésének és visszaesésének is.

A legjobb film, és a legjobb forgatókönyv mellett a harmadik Oscar-jelölést Robert De Niro alakítása hozta, teljesen megérdemelten. Rendkívül vékony a határ a nevetséges és a brilliáns ábrázolás közt egy ilyen Parkinsonhoz hasonlító betegség esetében. De Nironak sikerül sajnálatot kelteni az emberben anélkül, hogy egy percig is nevetni támadna kedvünk azon, hogy egy egyszerű borotválkozást sem tud elvégezni úgy, hogy ne vágná meg magát, tökéletesen alátámasztja a dráma súlyát. Robin Williams pedig talán karrierjének legnyugodtabb, legtisztább szerepében kell helyt állnia, és sikerül is, minden hiperaktív williams-i manír nélkül.

Nagy hátránya a filmnek azonban a rendező személye, Penny Marshallnál (Segítség felnőttem, Micsoda csapat, Reneszánsz ember, Kinek a papné...) sokkal kompetensebb személyeket is el tud képzelni az ember egy ilyen kaliberű, remekül megírt dráma direktori székébe. A színészek nagyszerű teljesítményéből is elvesz a kamera statikussága, és a színek hiánya, a szürkeség, ami még akkor is rossz döntés, ha ez frusztráló, bezártságot tükröző hangulatot kellene, hogy keltsen, egyszerűen nem működik - ott ahol a történet lassan folyik, a képi elemeknek kellene fenntartani a néző érdeklődését, így adott időben még álmosságot is kelthet. A De Niro és Williams közti atmoszféra miatt, és a megindító történet miatt azonban kötelező film.